Jak dobrać oprawki okularowe?

Gdy wybieramy oprawki okularowe, zwykle zadajemy sobie przede wszystkim pytanie o to, jaka moda panuje obecnie, na tej podstawie najłatwiej jest nam bowiem znaleźć rozwiązanie bliskie ideałowi. Niestety, moda szybko się zmienia, my zaś orientujemy się, że musimy nosić oprawki, które są niewygodne i już od dawna nam się nie podobają. Na co zwracać zatem uwagę przy ich wyborze, aby mieć pewność, że rzeczywiście nie będziemy go żałować?

Trzy cechy dobrych oprawek

W wielu salonach optycznych można dziś usłyszeć, że kształt oprawek i ich ogólny wygląd nie może być przypadkowy. W praktyce oznacza to, że powinien charakteryzować się trzema cechami.

Po pierwsze, okulary powinny podkreślać to, co sami uważamy za atuty w naszym wyglądzie. Po drugie, okulary powinny kontrastować z kształtem twarzy, a po trzecie – ich rozmiar musi być dopasowany do rozmiarów twarzy, aby nie tworzyć mało atrakcyjnego kontrastu.

Budowa oprawek i jej znaczenie

Kolejna kwestia, która nie może być zaniedbywana, ściśle wiąże się z budową oprawek. Dziś nie mamy pod tym względem powodów do narzekania. Na rynku nie brakuje zarówno mniej, jak i bardziej popularnych materiałów, z których powstają oprawki. Niestety, po raz kolejny możemy przekonać się o tym, że to nie względy estetyczne mają największe znaczenie podczas dokonywania
ich wyboru. Poszczególne rodzaje oprawek różnią się między sobą także trwałością.

Gdybyśmy chcieli wskazać te, które cieszą się największą popularnością, z pewnością musielibyśmy wspomnieć przede wszystkim o oprawkach metalowych. Dzięki kombinacjom wielu metali łatwo można dostosować je do potrzeb konkretnych użytkowników. Co więcej, można znaleźć i takie, które będą korzystne dla alergików!

Niestety, oprawki metalowe, choć trwałe, są też nieco ciężkie, miłośni lżejszych rozwiązań powinni więc zainteresować się ich odpowiednikami z tworzyw sztucznych. I tu mamy do czynienia z wieloma kombinacjami, nie musimy więc już obawiać się, że oprawki plastikowe negatywnie zaskoczą nas swoją wytrzymałością.