Akcesoria okularowe

Noszenie okularów związane jest z koniecznością nabycia wielu dodatków, które są niezbędne do prawidłowego przechowywania i czyszczenia okularów. Dodatkowo sprawiają, że komfort noszenia okularów jest dużo wyższy.

Najchętniej wybierane

Jeśli chodzi o ważne akcesoria okularowe, to na pierwszym miejscu zdecydowanie plasują się obturatory stosowane przy leczeniu zeza, niedowidzenia i podwójnego widzenia, zwłaszcza u dzieci. Bardzo chętnie wybierane są też standardowe akcesoria, takie jak futerał na okulary i ściereczka do czyszczenia okularów, które zazwyczaj dobiera się przy zakupie samych okularów. Futerał jest niezbędny do ochrony okularów. Istnieją również akcesoria, które służą do modernizacji okularów. Należy do nich na przykład pasek okularów, który zwiększa komfort noszenia, a także osłona boczna, którą ze względów bezpieczeństwa należy przymocować do okularów w niektórych miejscach pracy. Uchwyty na okulary lub stojaki są praktycznymi akcesoriami, ponieważ zapewniają bezpieczne przechowywanie okularów. Klienci chętnie wybierają też płyny do czyszczenia okularów, a także sznureczki i łańcuszki, które zabezpieczają okulary przed rozbiciem szkła.

Rodzaje etui

Najpopularniejszym wyborem nadal jest jednak etui do okularów. To pojemnik, który służy do przechowywania okularów. Niekiedy jest to miękkie etui wykonane z tkaniny lub lekkiego plastiku, lub stabilne futerały typu hardshell. Z kolei ściereczki czyszczące są wykonane z mikrofibry i nie pozostawiają kłaczków, w przeciwieństwie do zwykłej papierowej chusteczki. Są też przeznaczone do wielokrotnego użycia, a ich wykorzystywanie jest dużo wygodniejsze niż zwykłego papieru. Pasek do okularów jest szczególnie przydatny dla tych osób, które sporadycznie noszą okulary do czytania. Z kolei osłona boczna jest przymocowana do okularów ze względów bezpieczeństwa. W większości przypadków produkt z tworzywa sztucznego można łatwo przymocować do okularów. Sama osłona ma zapobiegać zniszczeniu okularów podczas wykonywania prac, przy których istnieje możliwość pojawienia się odprysków.